«فقط حرفهای مهم» نه بدین معناست که ما مهمّیم و حرفهای مهم می زنیم! نه...فقط یعنی اینجا جایی است برای جدی بودن، جایی برای حرفهای روزمره نزدن...

PostHeaderIcon آیا اسرائیلی ها ابتدا زمینهای فلسطین را از مسلمانان خریداری کردند و سپس به این کشور آمدند؟

بسم الله الرحمن الرحیم

فلسطین

درست است که یهودیان پیش از تشکیل دولت اسرائیل بخشی از زمین های فلسطینیان را از آنها خریده بودند اما درصد این زمینها نسبت به کل زمینهای فلسطینی و همچنین درصد یهودیان ساکن در آنها نسبت به جمعیت مسلمانان فلسطین، بسیار اندک است. (برای مشاهده متن کامل کلیک کنید)

 گفته می شود که «اسرائیلی ها زمین های فلسطینی ها را از آنها خریده بودند و سپس به این کشور آمدند و در آن حکومت تشکیل دادند. بنابراین دیگر جای این همه سر و صدا و اعتراض نیست و این فلسطینی ها هستند که دارند ظلم می کنند و در مقابل صاحبان حقیقی سرزمین فلسطین ایستادگی می نمایند. پول زمینها را گرفته اند و هنوز هم مدعی اند!»

در این نوشتار به لطف خدا این ادعا را از دو طریق بررسی می نمائیم. راه آسان و راه سخت. که البته هر دو راه هم صحیحند.

اما راه آسان این است که آدم نگاه کند ببیند آیا این حرف رنگ و بوی صداقت دارد یا اینکه نه، شایعه ای است که خود اسرائیلی ها آن را برای توجیه کارهایشان ساخته اند؟ شاید یادتان باشد که در جنگ 22 روزه غزه، شایعه شده بود که فلسطینیان «ناصبی» یعنی دشمن اهل بیت علیهم السلام هستند. این حرف خیلی عجیب و مشکوک بود. آخر هم می دیدیم که رهبر عزیز انقلاب و علمای گرانقدر دائماً از غزه طرفداری می کنند و هم مشخص بود که این سخن نفعش فقط به اسرائیل می رسد. همین بود که حتی تحقیق نکرده، ظن و بلکه اطمینان داشتیم به دروغ بودن این شایعه ی ناجوانمردانه. بعد از مدتی هم که مقالات و مطالب مستدلی در ردّ این شایعه به چاپ رسید و حقیقتِ آشکار، مبرهن گشت.

اکنون در مورد ادعای مالکیت قانونی اسرائیلی ها بر سرزمین های فلسطین هم می شود حتی بدون تحقیق تاریخی، گمان و یا حتی اطمینان داشت به اینکه این جنایتکاران دارند دروغ می گویند. اصلاً همین که آمریکا و انگلیس اینچنین محکم پشت اسرائیل ایستاده اند روشن می کند که اینها نباید خیلی آدم های خوبی باشند. اینکه چون باران بر سر مردم بمب می ریزند و کودکان را با تیر مستقیم می کشند ثابت می کند که اینها آدم های صادقی نیستند. دم خروس گاهی آنقدر نمایان است که با هزار قسم حضرت موسی (ع) و با هزار فیلم اسپیلبرگی[1] هم آدم نمی تواند یک چیزهایی را باورکند.

آری راه آسان این بود اما برای اینکه دل ها محکم شود و اطمینان به قلوب بازگردد راه سخت را هم می رویم تا پرده ای دیگر از فریبکاری و خباثت این حیوان های انسان نما کنار رود :

اصل قضیه درست است. یعنی یهودیان و صهیونیستها واقعاً قبل از تشکیل دولت اسرائیل بخشی از زمین های فلسطینی ها را خریداری کرده بودند. همچون هر شبهه ای، حق با باطل آمیخته است و در اینجا هم ما با بطل محض روبرو نیستیم. ولی خب بواسطه ی وجود حقی در این میان، همه ی ادعا حق نخواهد شد. توجه به دو نکته ی زیر می تواند ما را به حقیقت ماجرا رهنمون کند :

1- کل این زمین ها تنها 6/6[2] درصد زمین های فلسطین می باشد. تازه آن هم به انضمام زمین هایی که بدون خریداری و توسط حاتم بخشی انگلیسی ها (که با شکست عثمانی ها قیمومیت انگلستان به آن ها رسیده بود) نصیب یهودیان شده بود. جدول زیر نشان دهنده ی درصد زمینهای یهودیان نسبت به کل زمین های فلسطین است :

چگونگی دستيابی به اين زمين ها

درصد اين زمين ها نسبت به مساحت اجمالی فلسطين

در دوران دولت عثمانی و آغاز حکومت نظامی انگلستان بر فلسطین

1.55 درصد

نماینده انگلستان به یهودیان اجاره داد

0.64 درصد

حکومت نظامی بریتانیا به یهودیان واگذار کرد

1.2 درصد

از مالکان بزرگ غیر فلسطینی خریداری شده است

2.31 درصد

از مالکان فلسطینی خریداری شده است

0.96 درصد

مجموع این زمین ها

6.6 درصد

 

در آماری که در این جدول ارائه شده می بینیم که تنها حدود یک درصد از زمین های فلسطین به شکلی خریداری گشته که در ادعای مورد بحث روی آن مانور داده شده است. بیشتر زمینهایی که یهودیان پیش از تشکیل دولت اسرائیل مالک بوده اند را انگلستان به آنها داده و یا از مالکانی خریداری شده که فلسطینی نبوده اند. تازه همه ی اینها کمتر از هفت در صد می شود و هفت در صد کجا و اشغال تقریباً تمام فلسطین کجا؟

صهیونیست ها تا قبل از سال 1947م. تنها توانستند 6/6 از خاک فلسطین را از طرق مختلف به دست آورند،[3] اما بقیه سرزمین فلسطین طی جنگ های خانمانسوزی به اشغال صهیونیست ها درآمد. اولین جنگ تمام عیار صهیونیست ها با پشتیبانی کشورهای غربی در سال 1948 میلادی روی داد. صهیونیست ها در این جنگ 78 درصد از خاک سرزمین تاریخی فلسطین را به اشغال خود درآوردند. در این جنگ نابرابر بیش از یک میلیون و دویست هزار فلسطینی آواره و 531 شهر، روستا و شهرک به طور کامل با خاک یکسان شدند. همچنین در این جنگ قتل عام های زیادی از جمله دیر یاسین علیه فلسطینیان صورت گرفت و طی آن ها هزاران فلسطینی به خاک و خون کشیده شدند. آن بخش از فلسطین که همچنان اشغال نشده بود نیز از جمله قدس شرقی، کرانه باختری و نوار غزه در جنگ شش روزه 1967م. میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی، تقریباً به طور کامل به اشغال این رژیم درآمد.

2- اگر گفتمان حاکم بر جهان غرب مبنی بر حجت بودن دموکراسی را ملاک قرار دهیم نیز یهودی ها حق تشکیل دولت اسرائیل را نداشتند. چنانچه گفتیم درصد زمینهایی که یهودیان خریداری کرده بودند بسیار اندک بود اما اگر بیش از این هم بود هیچ کس نمی پذیرد که کسی بواسطه ی داشتن زمین، حکومت مستقل تشکیل دهد! مثلاً آیا اگر کسی یک سوم زمین های تهران را خریداری کند آیا حق این را دارد که در آن زمینهای خودش حکومتی مستقل تشکیل دهد؟! اما یهودیان با اینکه درصد زمینهایشان بسیار کمتر از یک سوم بود و با اینکه درصد جمعیتیشان بسیار کمتر از مسلمانان بود (با پشتیبانی قدرتهای نظامی و مالی و رسانه ای) اقدام به تشکیل دولت مستقل کردند آنهم نه در همان درصدی که مال خودشان بود بلکه در کل فلسطین! و اینها همه بدون برگزاری کوچکترین انتخابات و همه پرسی ای انجام شد. این تجاوزگری ها آنقدر حیرت انگیز بوده که حتی وزیر مستمعرات انگلستان در آن زمان هم به مسلمانان حق داده بود که نسبت به آن معترض باشند.

خلاصه اینکه دروغ های زیادی برای توجیه این لکه ی ننگ عجیب و غریب و رسواکننده ی تزویر مستکبرین، گفته شده و خواهد شد ولی گوش ما فریب صدای مؤدبانه و مزورانه ی مجری بی بی سی و VOA را نخواهد خورد، از بس که پر است از ضجه های مادران فلسطینی.

 

منابع :

کتاب شبهات تاریخی (2) - فروش زمین شایعه یا واقعیت/ از انتشارات دفتر حماس در تهران/ نسخه الکترونیکی

www.porseman.org

-  نرم افزار پرس و جو

(اقتضای این نوشتار همین مقدار بیشتر نبود اما برای مطالعه و تحقیق بیشتر منابع بسیاری در این زمینه وجود دارد که در صورت تمایل می توانید به آنها مراجعه فرمائید. به خصوص کتاب مذکور و همچنین کتاب سرگذشت فلسطین (ترجمه آقای هاشمی رفسنجانی) منابع ارزشمندی در این مورد محسوب می شوند.)
 


  [1] کارگردان مشهور و متبحر فیلمهای پارک ژوراسیک و هوش مصنوعی (A.I) که برای یهودیان و اسرائیل هم فیلم بلکه فیلمهایی ساخته است.

[2] البته درصدهای بالاتری هم در این زمینه گفته شده اما طبق آنها باز هم درصد زمینهای خریداری شده نسبت به کل زمینهای فلسطین اندک و حدود یک دهم می باشد.

[3] زمين متعلق به يهوديان آن گونه كه مسئولين «صندوق ملى يهود» مى‏گويند، در زمان اعلاميه بالفور، در 1917 سه و نيم درصد و در 1947 شش و نيم درصد بود.

نظرات (14)Add Comment
0
...
نوشته شده توسط فاخته , 2011-08-24 13:07:06
بله اقاي بهجت هم فرموده اند:با پول هاي انگليس خانه ها و زمين هاي مردم فلسطيني را براي يهود با قيمتهاي گزاف خريداري نمودند و اكنون خود را مالك ان سرزمين ميدانند در محضر ايت الله بهجت جلد3صفحه 169
-------------------
نویسنده : همانطور که عرض شد همین مقداری هم که خریدند نسبت به کل زمینهای فلسطین بسیار اندک است
0
...
نوشته شده توسط خوش نظر , 2011-08-24 21:25:01
خوب بود. موفق باشید
دو نکته : اول : لطفا در مورد ناصبی بودنشان بیشتر تحقیق کنید. صرفا حمایت رهبری(سیاست نظام ایجاب میکند) و اینکه این شایعه اسرائیل بوده دلیل برناصبی نبودنشان نیست. البته بغض فلسطینی ها نسبت به اهل بیت در چندین دهه قبل (بجز یکی دو دهه گذشته)زبانزداست
دوم: فکر میکنم کمک و حمایت از مردم فلسطین (کودکان و زنان مظلوم و کلیه مستضعفین دینیشان اعم از زن و مرد)
وظیفه عقلی دینی و انسانی همه مردم دنیاست.
----------------
نویسنده : سلامت باشید
بنده قبلاً در این مورد مطالعه کرده ام و در آن منبعی که من دیدم مدارکی برای ناصبی نبودن فلسطینیان و اتفاقاً حب خاص آنها به اهل بیت وجود داشت. اما اینکه فرموده اید بغض فلسطینی ها نسبت به اهل بیت زبانزد است، این را بنده اولین بار است که می شنوم و واقعاً در این مسئله تردید وجود دارد. از آنجا که مدعی و کسی که اتهامی را متوجه کسی می کند لازم است دلیل بیاورد لطفا اگر دلیلی دارید بیان فرمائید به خصوص اینکه احتمال اینکه این مسئله یک شایعه اسرائیلی باشد هم بسیار زیاد است.
0
...
نوشته شده توسط سیدمحمد موسوی , 2011-09-04 06:45:01
بسم الله.
سلام.
بسیار زیبا بود. خدا خیرت بده.
0
...
نوشته شده توسط سيد , 2011-10-27 13:37:31
ظلم صهیونها به مردم مسلمان فلسطین مسئله ای روشن وغیر قابل انکار است که شما وخیلی های دیگر با دادن آمار وارائه شواهد به آن اشاره فرمودید .ولی بنده می خواهم عرض کنم نامشروعیت اسرائیل وسرطانی بودن آن به این دلیل نیست .بله اینها نمونه ها ظلم وآثار این وجود خبیث هستند.ولی بر فرض که اصلا فلسطینی ها زمین فروخته باشند والان هم در کمال آرامش دارند زندگی می کنند وفیلم بد می سازند بازهم وجود حکومتی با ویژگیهای اسرائیل برای جهان اسلام وبلکه جهان بشریت خطر ناک است بنده قبول ندارم فلسطینیان همه با اسرائیل کنار آمده اند یا مثلا ناصبی هستند ولی بر فرض صحت باز خود رژیم صهیونیستی سزاوار لعن و دشمنیه .سال های سال قبل از ایجاد رژیم صهیونیستی قرآن فرمود (ان اشد ناس عداوتا للذین آمنوا الیهود و...)
سابقه ی بنی اسرائیل را در قرآن ببینید وپیشبینیهای قرآن را نگاه کنید اسرائیل دشمن اسلام وبلکه دشمن هر غیر صهیونیست است ولو یهودی با شد او می خواهد با پول و نفوذ خود جهان را مسخر خود کند او نمی خواهد بقیه را نا بود کند او می خواهد افسار به گردن بقیه بزند (لاحتنکن ذریته الا قلیلا)اسراء 62 خلاصه مبارزه با اسرائیل مبارزه با شیطانه. همون حربه هایی که در قرآن برای شیطان بیان شده مصداقش سیاستهای صهیونیستیه پس اگه حتی اسرائیل فلسطینیارو توی ناز ونعمت هم نگاه داره باز یه فریبه وباید با اون مبارزه کرد امام خمینی شخصیتی نیست که بدون دلیل کافی بفرمایند (اسرائیل باید از صحنه ی روزگار محو شود)
------------------
نویسنده : خیلی قشنگ بود. انصافا استفاده کردم.
راستی من یه ایمیل به شما فرستادم ظاهراً نرسیده. لطفا شماره موبایلتونو بفرستین که مشتاق صحبتم.
0
...
نوشته شده توسط مومن , 2012-01-12 04:29:51
دوست عزيزم از بابت اين که چنين مبحثي را در فضاي امروز جامعه مطرح مي کني بسيار خوشحال شدم. آري حقيقت همين است که شما و مطالب موجود در کتابچه فروش زمين شايعه يا واقعيت به آن اشاره مي کند. انشاؤ الله هر قدمي که براي قدس ، بيت المقدس و مسجد الاقصي برميداري بدون ترديد نظر ويژه الهي با شما هميشه همراه خواهد بود. ما را هم دعا کنيد.
سيد مومن

--------------------------
نویسنده: انشاءالله برادر.محتاجیم به دعا
0
...
نوشته شده توسط علی , 2012-09-10 17:49:27
سلام برادر .من هم مثل شما مسلمان و مخالف ظلم وجنایت هستم ولی میخواهم درباره ی صحبت های رییس جمهور و رهبری مبنی بر نابودی کامل اسراییل و ایجاد تنش و تحریم و هزار مشکل دیگر که اگر با حفظ عدالت وصداقت بگوییم کمی که نه واقعا غیر مسولانه می باشد در این که اسراییل جنایتکار اشغالگر وناقض حقوق بشر است هیچ شکی نیست ولی می بایست قبول کنیم اسراییلی ها بر طبق منابع ویکی پدیا حدود 28 درصد از اراضی فلسطین راخریداری کرده همچنین این خود فلسطینیان بودند که باحکومت اسلامی عثمانی جنگیدن وبا انگلیس ها متحد شدند بعد از شکست عثمانی هم خوب حق تصمیم با انگلستانی بود که خود اعراب قیومتش راقبول کرده بودن دراین شرایط پس خریداری 28درصد اراضی ومهاجرت یهودی ها جمعیتشان به 410000 نفر رسید که نصف جمعیت کل فلسطین بود خوب مهاجران به محض ورود تابعیت میگرفتن خوب با این شرایط سازمان ملل برای حل مساله به تقسیم تقریبا 50 /50 می دهد ضمن اینکه این خود اعراب بودن که باحملات بدون برنامه بهانه دست اسراییلی ها دادن تا 75 درصد اسراییل راتصرف کند ضمن اینکه این دولت 700000 نفر رابعد از این جنگ ها از خانه ی خود اخراج کردن که حقیقتا بی شرمانه است در آخر باید کمیته ای بین المللی بدون هیچ گرایشی تشکیل شود واراضی متعلق به هردو طرف را مشخص کند نه اینکه بگوییم کل اسراییل نابود شود به هر حال قسمتی از این سرزمین به صورت قوانین بین المللی به اسراییل واگذار شده والسلام.

-------------------------------------
نویسنده: سلام علیکم. ضمن تشکر از شما،
اولا ویکی پدیا را هیچ کس یک منبع معتبر نمی داند و منابعی معتبرتر از آن خلاف این حرف را زده اند.
ثانیاً مسلّماً هیچوقت مسلمانی بلکه هر انسانی قیمومیت دولت دیگری را برخود نمی پذیرد و این قضیه جبری بوده است
ثالثاً هر زمینی متعلق به ساکنان اصلی آن است. چه یهودی و چه مسلمان. اگر واقعاً یهودیان و سازمان ملل انصاف دارند چرا نمی آیند یک رفراندوم در این مورد برگزار کنند و مسئله به راحتی حل شود؟
رابعاً رأی سازمان ملل مشروعیت بخش به هیچ ظلمی نمی تواند باشد به خصوص وقتی که مردم خود آن سرزمین هستند و می توانند در مورد آن رأی خود را بدهند.
برادر عزیز! فرصت توضیح مفصل نیست اما همینقدر بگویم که حتی عمربن سعد هم برای کشتن امام حسین (ع) خود را محق و داری استدلال می دانست. همه کارهای خود را توجیه و از آن دفاع می کنند. گاهی ممکن است خیلی هم استدلال هایشان منطقی به نظر برسد اما معمولا نشانه هایی هست که به راحتی شخص رسوا می شود. مثلا در مورد دروغی بودن حمایت آمریکا از قیام مردم سوریه، نشانه ای واضح مثل بحرین و عربستان وجود دارد. در مورد اسرائیل هم از این نشانه ها فراوان است. ما مسلمانان باید دقت کنیم
یا علی
0
...
نوشته شده توسط ادیب , 2014-09-15 21:28:17
با سلام ضمن احترام به نظرات عزیزان ، هر آن چیزی که امروز مشهود هست . حملات خصمانه اسراییلی ها به فلسطینی هاست آن هم با حمایت امریکا که تمامی ناآرامی ها و نابسامانی ها ی دنیا امروز از فتنه آنهاست پس ماباید هوشیار باشیم دچار حیله ها و فتنه آنها نشویم.
0
...
نوشته شده توسط محمد , 2015-01-15 16:22:46
تمام حرفها ی شما درست است ولی خوبه اینو بدونیدکه برای کشتار مسلمونا تو چین سران کشور هیچ حرفی نزدند مگه اونا مظلوم نبودند برای چی اینجا سکوت کردیم

--------------------------
نویسنده: با تشکر از نظر شما، مفامات کشور در مورد این مسائل هم همیشه موضع می گیرند و باید هم بگیرند. اما فلسطین خط مقدم جبهه مبارزه ظالمین و مظلومین عالم است.
0
...
نوشته شده توسط احقرالعباد , 2015-04-05 10:22:42
سلام؛
در اینکه یهود از دشمنان اصلی وهمیشگی اسلام است شکی نیست وجمهوری اسلامی باید با اسرائیل از هر لحاظ جنگ کند شکی نیست ولی مسلمانان راباید بیدار کرد ،جمهوری اسلامی به تنهایی میتواند غده سرطانی از مدفوع خوک نجس تر رژیم غاصب وکودک کش صهیونیستی را نابود کند ولی باید مسلمان دیگر را هم بیدار نمود وآنها را برای مبارزه با صهیونیسم تجهیز کرد حتی بعضی از مسیحیان را هم میتوان آگاهی داد و در مورد صهیونیسم با آنها همکاری کرد،من با نظر بالایی موافقم باید از مسلمان میانمار و چین هم حمایت همه جانبه کرد ولی خط مقدم فلسطین است،چون اینجا هم زمین غصب شده هم حق ضایع شده و هم مسلمانان کشته شده اند و در میانمار و چین حداقل در چنیدین دهه اخیر غصب در کار نبوده ولی با کشتن و ضایع کردن حقوق مسلمانان چه در فلسطین چه در چین چه در میانمار وچه در هرجا مبارزه کرد وخط مقدم را هم حفظ کرد.

-------------------
نویسنده: سلام برادر. به امید نصرت جهانی اسلام.
0
...
نوشته شده توسط علی علیییی , 2015-05-17 11:12:24
ممنون خیلی خوب بود عالی


-------------------
نویسنده: بزرگوارید
0
...
نوشته شده توسط DARIUSH , 2015-07-20 15:45:28
ممنون

اما به نظر من حمایت دولت ایران از فلسطین یه کار واقعا بیهوده و مسخره اس وقتی که فلسطینی ها ما رو به رسمیت هم نمیشناسن بعید نیس ممکنه همین کمک های خودمون رو پس فردا تو سر خودمون بزنن چون کلا اعراب سابقه خوبی ندارن در ضمن من هنوز به مظلومیت این فلسطینی ها شک دارم


----------------------------
نویسنده: متاسفانه در عصر حاضر ما بیشتر از آنکه مطالعه و تحقیق کنیم، تحت تأثیر رسانه ها دارای عقاید و حب و بغض می شویم، و البته شک.
0
...
نوشته شده توسط موسوی , 2015-08-08 09:39:12
بسیار عالی بود، اجرتون با امام زمان
واقعا در این شرایط به این متن نیاز داشتم برای پاسخگویی مستند به شبهات مطرح شده در دانشگاه و نظرات هم دقیقا خرفهایی بود که دانشجویان در جواب همچین مطالبی میدادند.
متشکر واقعا
آیا اجازه کپی هست!! برای بورد دانشگاه....?

-------------------------------
نویسنده: خواهش می کنم، لطف دارید. بله، باعث خوشحالی هم هست.
0
...
نوشته شده توسط سسسس , 2017-12-12 23:22:24
فلسطینو سوریه و لبنان و عراق و یمن هر مشکلی دارن به خودشون ربط داره
چرا از پول ایران میدن بهشون پولی که حق ما هست
مرگ بر سوریه فلسطین لبنان و...


------------------------
نویسنده: شما اگر مسلمانید پس فرمایش پیامبر را چه می کنید که فرمودند مسلمانی که به فکر سایر مسلمین نباشد مسلمان نیست؟
و اگر مسلمان نیستید با این فرمایش سعدی که ندای وجدان من و شماست چه می کنید: بنی آدم اعضای یکدیگرند...

ضمناً «لله ملک السموات و الأرض». همه ثروتها متعلق به خداوند است نه من و شما. پس اینقدر هم احساس مالکیت بهمان دست ندهد بهتر است!
0
...
نوشته شده توسط بی نام , 2017-12-21 17:01:09
سلام.این دو فرضیه ی شما قبول.حالا من یک سوال دارم.اگر یک روزی اون قسمت هایی از فلسطین که اشغال شده آزاد بشه،تکلیف اون 6.6 درصد یا حدود یک درصد زمین خریداری شده چیه؟آیا این زمین هارو هم باید از چنگ اون ها در آورد؟بالاخره اونها اون قسمت ها رو خریداری کردند؟این مثل قانون اصلاحات عرضی نیس که امام باهاش مخالف بود؟توجه کنید بنده دارم راجب این یک درصد صحبت می کنم.-----------------------------
نویسنده: با عرض سلام و تشکر، آن بخشی از زمینها که خریداری شده میتواند متعلق به خریدار باقی بماند؛ البته نه اینکه آنها در آن 6 درصد بخواهند حکومت مستقل داشته باشند! من و شما اگر مثلاً 6 درصد تهران را بخریم، میتوانیم آنجا حکومت نشکیل دهیم؟!
پس حق خریداران (با فرض اینکه یک خریدار معمولی باشد) محفوظ است، منتهی به شرط پذیرش زندگی تحت ذمه حکومت اسلامی.

نوشتن نظر
كوچكتر | بزرگتر

busy
 

PostHeaderIcon دسته بندی موضوعی


دینیدینی

- حسین میا به ژاپن، «مردم» وفا ندارند

- مظلومیت حقیقت ، عجیب نیست

- مولا، شما روی سر ما جا دارید (به مناسبت عید سعید غدیر)

- لذت زندگی دینی

- غیبت

دینی 2

- نگاهی به سریال پنج کیلومتر تا بهشت+مطالبی پیرامون عالم برزخ

- بعضی ها خیلی بدند، باور کنیم

- حسین آبروی دنیا را برد

- مظلومیت امام حسین علیه السلام

- خدا همانگونه هست که هست

- راهی که صد در صد ما را به نهایت کمال ممکن می رساند

- محاسبه ی منصفانه


سیاسیسیاسی

- آیا اسرائیلی ها ابتدا زمینهای فلسطین را از مسلمانان خریداری کردند و سپس به این کشور آمدند؟

- قسمتهایی از کتاب زیبا و خواندنی «داستان سیستان» - بخش اول : سه حکایت از «اشک»

- حکایتی جالب پیرامون اهمیت احترام به قانون و لزوم تبعیت از ولی فقیه

- اتفاقی عجیب در بحرین

- در مورد رهبر عزیز و بزرگ انقلاب : ولایت فقیه از دیدگاه ایشان+بررسی یک اشکال به رهبر انقلاب

- چرا رهبرم را دوست دارم؟ (بخش دوم)

- چرا رهبرم را دوست دارم؟


نقد تمدن غربنقد تمدن غرب

- فرق من بد با شمای ژاپنی خوب

- فرار از خود به سوی ماهواره

- «برای هر کس که شوق تحصیل در خارج را دارد»+ «ارزش علم، بی قید و شرط نیست»

- بارداری با اسپرم اهدایی

- درسی از حوادث ژاپن


فرهنگ

فرهنگ

- انگیزه هایی برای بدحجابی

- نمی توان بدحجاب نبود - بخش سوم : محوریت زن در فرهنگ غربی و ارتباط آن با بدحجابی

- نمی توان بدحجاب نبود - بخش دوم : ارتباط کنکور با بدحجابی

- نمی توان بدحجاب نبود - بخش اول

- بیانات زیبا و آموزنده ی رهبر عزیزمان پیرامون ازدواج

- کتاب هایی برای مطالعه


نقد فیلمنقد فیلم

- نگاهی کوتاه به فیلم دزدان دریایی کارئیب 4

- تغییر جهان به جای خودسازی ( +بخش دوم نقد فیلم تلقین)

- نقد فیلم «جدایی نادر از سیمین» - ساخته ی اصغرفرهادی

- نقد و بررسی فیلم تلقین (inception) - قسمت اول : شک گرایی

کوتاه نوشته ها
>>> «علت محروم ماندن از شیرینی ذکر حق تعالی»

«ای عزیز ،این که قلوب بیچارۀ ما از حلاوت ذکر حق تعالی محروم است ولذت مناجات آن ذات مقدس در ذائقۀ روح ما وارد نشده و از وصول به قرب درگاه ،محتجب و از تجلیات جمال و جلال محرومیم ، برای آن است که قلوب ما معلّل و مریض است و توجه به دنیا واخلاد به ارض و احتجاب به حجب مظلمۀ طبیعت ،ما را از معرفت کبریای حق وانوار جمال وجلال محجوب نموده .تا نظر ما به موجودات نظر ابلیسی استقلالی است، از شراب وصل نخواهیم چشید و به لذت مناجات نائل نخواهیم شد .تا در عالم وجود ،عزّت وکبریا وعظمت وجلال برای کسی می بینیم و درحجاب بتهای تعینات خلقیّه هستیم ،سلطان کبریای حق جلّ جلاله در قلب ما تجلی نکند.» امام خمینی (ره)  آداب الصلاه ص 127-128 (با تشکر از آقای زمانی به خاطر نقل این مطلب)